Home 2 liga

 

 

Informacje sportowe na stronie redaguje Ryszard Pater

Informacje o autorze
 

 2004-03-24

Moderator w I Lidze !

Siatkarze Moderatora Hajnówka awansowali do Serii B po wygraniu piątego meczu  z Gwardią Szczytno.

Jest to  olbrzymi sukces liczącego dopiero dwa lata zespołu. Spełniły się zapowiedzi kapitana Marka Antoniuka i trenera Jacka Wesołowskiego. Cała ekipa po meczu była niezmiernie szczęśliwa.

Kiedy po przegranym przed miesiącem meczu z Gwardią przepowiadałem możliwość wygranej dwóch meczów w Hajnówce, nie myślałem, że uda się również wygrać w Szczytnie. Tymczasem Moderator dokonał sztuki niemal niemożliwej, wygrał na wyjeździe aż dwa mecze a tylko jeden u siebie.
Obie drużyny przystąpiły do meczu z ogromnym zaangażowaniem. Walka trwała praktycznie o każdą piłkę. Nic więc dziwnego, że całe spotkanie było bardzo zacięte, wyrównane. Hajnowianie wygrali pierwszego i trzeciego seta, a Gwardia była lepsza w drugiej i czwartej partii.
W  tie-breaku działy się niesamowite rzeczy. Hajnowianie obronili się przed pierwszą piłką meczową, a po  skutecznym bloku  Łukasza Babińczuka od Serii B Moderatora dzieliła tylko jedna wygrana piłka. Hajnowianie nie zmarnowali szansy. W ostatniej akcji meczu skuteczny blok Rafała Cimochowskiego i Adama Aleksandrowicza, po którym nastąpiła wielka radość zawodników i kibiców Moderatora.

GWARDIA SZCZYTNO - MODERATOR HAJNÓWKA 2:3 (20:25, 25:23, 21:25, 25:18, 14:16).

Gwardia: Polechoński, Zawalniak, Szyćko, Dynkowski, Mierzejewski, Kasprowicz, Dymerski (libero).

Moderator: Iwaniuk, Wesołowski, Cimochowski, Babińczuk, Aleksandrowicz, Antoniuk, Janiel (libero) oraz Maksymiuk, Kacperski, Prokopowicz, Gutowski.

Po 5 meczach stan rywalizacji 3:2 dla Moderatora i awans  do Serii B.

Sędziowali: Magda Niewiarowska (Warszawa) i Zbigniew Kułak (Wołomin). Widzów: 0,5 tys.

Klasyfikacja końcowa 3 grupy II ligi:

1. Moderator OSiR Hajnówka –awans do Serii B,
2. PKS Gwardia Szczytno
3. AZS II Olsztyn
4. ASPS Net Ostrołęka
5. MKS MDK Warszawa
6 .SKS Starogard Gdański
7.MOSiR Giżycko- baraż o utrzymanie w II lidze,
8 Alpat Gdynia – spadek z II ligi
Warto chyba przypomnieć, co po zakończeniu poprzedniego sezonu powiedział trener Jacek Wesołowski o planach na bieżący sezon (str. 42 książki” Druga liga siatkówki w Hajnówce”)

Gratulujemy!

RP


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444