Home

                                                             Siatkówka                                                          Wyślij wiadomość    Wpisz się do księgi gości

 
Podsumowanie sezonu 2002/2003 II ligi siatkówki mężczyzn

 O opinie na temat zakończonego sezonu zwróciłem się do trenera naszych siatkarzy Jacka Wesołowskiego.

 
Jacek Wesołowski

Jacek Wesołowski - wychowanek Tura Bielsk Podlaski, podczas studiów na AWF w Białej Podlaskiej grał krótko w zespole AWF Biała Podlaska jako II rozgrywający.
Po powrocie do Bielska razem z Markiem Antoniukiem próbowaliśmy utworzyć drużynę w Turze, udało się to z Cezarem Białystok, który wszedł do II ligi. Był tam trenerem i grał również jako rozgrywający. Po wielu zawirowaniach  przeszedł z drużyną do Bielska Podlaskiego a później do Ostrołęki, by niespodziewanie w 2002 roku utworzyć II ligowy zespół w Hajnówce. Pracuje w Białymstoku w drukarni Cezar, żonaty, dwoje dzieci. Trener II ligowego zespołu Moderator OSiR Hajnówka.

Opinia o zakończonych rozgrywkach:

-Poziom II ligi jest b. zróżnicowany. Moim zdaniem lepszy był system rozgrywek, który obowiązywał przed dwoma laty. Były wtedy dwie grupy, występowało więcej drużyn i poziom był wyższy. Teraz w każdej grupie są 3-4 drużyny mocne  i tyle samo słabszych. Dlatego nie wszystkie mecze niosą dla kibiców odpowiednią dawkę emocji. Z naszego występu jestem b.  zadowolony, osiągnęliśmy b. dużo. Drużyna powstała znienacka, nie było właściwego okresu przygotowawczego, dobieraliśmy dopiero zawodników. Łukasz Babińczuk dojeżdżał aż z Elbląga na treningi i mecze, w Hajnówce podjął pracę i zamieszkał od początku listopada. Drużyna pokazała charakter i dała do zrozumienia, że warto w nią inwestować. Przy rozsądnej polityce transferowej jesteśmy w stanie już w przyszłym sezonie powalczyć o wygranie II ligi. Do spraw organizacyjnych nie mam zastrzeżeń , wszystkie kompetencje są podzielone w sposób właściwy. My nie musimy się o nic martwić tylko przyłożyć się do treningu. Razem z nami od kilku lat działa Marek Szymański-kierownik drużyny, formalnie występuje jako II trener. To dzięki niemu nie musimy się martwić, jak dojechać na miejsce, czy po meczu będą miejsca w hotelu.


Na zdjęciu drużyny z jedynką Robert Wajszczuk, obecnie ten numer posiada Marcin Żychoń.
Z lewej strony Marek Szymański, z prawej Jacek Wesołowski

Opinia o zawodnikach :

1.Marcin Żychoń-dosyć późno dołączył do drużyny i widać było, że nie przepracował okresu przygotowawczego. Dostał parę szans pokazania się na boisku, np. w końcówce wygranego meczu z OKSiW Warka. Na pewno ma potencjał i możliwości, po przepracowaniu okresu przygotowawczego może być pełnowartościowym zawodnikiem, może nie w pierwszej szóstce ale takim, który może zagrać w drużynie w trudnych momentach.


Marcin Żychoń

2.Arnold Kopyść - w tym sezonie trapiły go kontuzje jednak pokazał, że jest ważnym elementem drużyny. Zwłaszcza w pierwszym meczu ze Starogardem Gdańskim był nie do zatrzymania. Gdy po kontuzji w meczu z Gostyninem zagrał z konieczności na pozycji libero z kontuzjowaną ręką pokazał, że można w każdej sytuacji  na niego liczyć.

3.Darek Pacewicz - duże doświadczenie zdobyte na wielu boiskach procentowało, gdy trzeba było zastąpić słabiej dysponowanych kolegów. Grał w zależności od potrzeb jako libero , przyjmujący i atakujący. Mimo wieku przydatny dla drużyny choć z tego powodu siatkówkę traktuje już nieco z przymrużeniem oka.

4.Artur Maksymiuk - na początku sezonu Artur przegrał rywalizację o miejsce w pierwszej szóstce z Arnoldem Kopyściem. Do końca jednak się nie poddawał i pracował. Gdy Arnolda prześladowały kontuzje, potrafil przyjąć na swoje barki ciężar gry. B. dobre mecze rozegrał w Ostrołęce, z Gostyninem i Starogardem. Artrur nie składa broni i zapowiada walkę o szóstkę w przyszłym sezonie. Jest to dusza naszej drużyny, potrafi znaleźć się w każdej sytuacji i w razie potrzeby pomóc.

5.Maciek Wesołowski - przed sezonem został wrzucony na głęboką wodę. Mimo, że był rozgrywającym ale drugim, nowe warunki, brak zmienników powodowały wielki stres ale z meczu na mecz rozkręcał się, brał na siebie odpowiedzialność za grę całego zespołu. Bardzo dobry jest w pojedynczym bloku. W nowym sezonie powinien pokazać pełnię swoich możliwości, ma jeszcze duże rezerwy.

6.Cezary  Szykuła - jest zawodnikiem rezerwowym, który dzięki włożonej pracy ma szanse pokazać się z dobrej strony.

7.Dawid Gręziak - ze względu na studia po pierwszym meczu przestał z nami trenować.

8.Mateusz Gutowski - jest to materiał na b. dobrego rozgrywającego. Po dwóch latach usilnej pracy, podpatrywania starszych kolegów ma szanse zostać pierwszym rozgrywającym w drużynie. B. dobra kąśliwa zagrywka w wyskoku, jak na swój wiek posiada dobry przegląd sytuacji, brak jeszcze doświadczenia.

9.Adrian Kochman - najbardziej pracowity zawodnik w drużynie, na każdym treningu daje z siebie 100%. Jednak nie jest jeszcze zawodnikiem na drugą ligę. W ostatnim meczu otrzymał szansę gry na pozycji libero i w miarę tą szansę wykorzystał. Jest jednak widoczna różnica między siatkówką młodzieżową i dorosła. U niektórych zawodników widoczny jest brak doświadczenia i obycia z dorosłą siatkówką. Niemniej Adrian cały czas pracuje i też jest pełnoprawnym członkiem naszej drużyny.

10.Dariusz Jałoza - na początku sezonu nasz podstawowy środkowy, z którym wiązaliśmy duże nadzieje. Później niestety kontuzja stawu skokowego wyłączyła go z gry na kilka tygodni. W ten sposób otworzył drzwi do szóstki Andrzejowi Iwaniukowi i on tą szansę wykorzystał. Darek po powrocie do pełnej sprawności musiał ostro walczyć o miejsce w szóstce. Próbowaliśmy go na innej pozycji atakującego lecz najlepiej pasuje mu pozycja środkowego. W nastęnym sezonie wiążemy z tym zawodnikiem duże nadzieje.

11.Łukasz Babinczuk- okres przygotowawczy przepracował z drużyną lecz nie do końca. Ze względu na koniec urlopu i przeciąganie się spraw związanych ze zmianą pracy musiał na mecze dojeżdżać z Elbląga. W pierwszych meczach nie mógł pokazać pełni możliwości, później była kontuzja stawu skokowego. W końcówce sezonu pokazał jednak, co potrafi.

12.Adam Awksentiuk- nie dostał szansy gry mimo, że cały czas trenuje z nami. Jest jednak zawodnikiem młodym i cały przyszłość przed nim.

13.Adam Aleksandrowicz- po prostu profesor, zawodowo podchodzi do treningu i do gry, nie ma z nim większych problemów. Urodził się, by grać w siatkówkę.

14. Marek Antoniuk- współtwórca i kapitan naszej drużyny. Publiczność i kapituła wybrała go najlepszym zawodnikiem drużyny w przekroju całego sezonu. Adam wspólnie z Markiem tworzą najlepszą parę odbierających w naszej lidze i stanowią o sile drużyny.

15.Jerzy Janiel- przed sezonem z konieczności został libero, pierwsze mecze nie były najlepsze w jego wykonaniu ale końcówka sezonu pokazała, że jest jednym z najlepszych w lidze na swojej pozycji. Nabrał pewności, obycia i teraz trudno sobie wyobrazić naszą drużynę bez Jurka na pozycji libero.

16.Mieszko Rzadkowski- jest zawodnikiem młodym, wysokim. Gdy zaszła konieczność zastępował w drużynie kontuzjowanych środkowych. Przed nim jednak jeszcze dużo pracy.

17.Andrzej Iwaniuk - dosyć niespodziewanie poprzez kontuzję Darka Jałozy dostał szansę gry i tą szansę wykorzystał. Dobry w bloku, może niezbyt widowiskowy ale w każdym meczu swoje robi.

18.Roman Toch- nominalnie drugi rozgrywający, dosyć późno przyszedł do drużyny. Ma duże możliwości, dobrze rozgrywa krótką piłkę.

Opinia o kibicach

O naszych kibicach krążą już po Polsce legendy. Hajnówka dostała przydomek "twierdza". Taki doping,  jak Hajnówce rzadko się zdarza w I lidze, a co dopiero w II lidze. Przesyłam dla wszystkich kibiców w imieniu drużyny  gorące podziękowania.

 

Ryszard Pater

 


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444