Home

Ilość odsłon: 3881   Data publikacji:  2004-12-22

 
Teleturniej Na Olimpijskim Szlaku
pod hasłem „Od Aten do Aten” sukcesem uczniów z Podlasia

19 grudnia w Dzierżoniowie odbył się finał teleturnieju "Na olimpijskim szlaku-Od Aten do Aten" z udziałem Emila Antipowa z Hajnówki.


Emil Antipow podczas turnieju

Udanie zakończyli udział w finałach teleturnieju „Na olimpijskim szlaku – „Od Aten do Aten” reprezentanci województwa podlaskiego. Spośród rozgrywanych trzech kategorii wiekowych podlasianie awansowali do finału dwóch kategorii. W najmłodszej kategorii szkół gimnazjalnych wystąpił z powodzeniem uczeń Gimnazjum nr 3 w Hajnówce – Emil Antipow oraz Andrzej Łapiński z Gimnazjum z Sokołów i Krzysztof Naliwajko z Gimnazjum nr 18 z Białegostoku. Ekipa ta została wyłoniona podczas eliminacji wojewódzkich w Białymstoku, które rozegrano 14 listopada w Zespole Szkół Odzieżowych w konkurencjach indywidualnych. Po dwóch tygodniach, już jako zespół Podlasia po ciężkim boju z Małopolską zajęli trzecie miejsce, premiowane awansem do finału.
Finał planowano rozegrać w Centrum Edukacji Olimpijskiej w Warszawie lecz PKOl nie wyraził na to zgody. Z „musu” konkurs finałowy odbył się 19 grudnia w Dzierżoniowie. Gościem honorowym imprezy był złoty medalista olimpijski z Monachium w podnoszeniu ciężarów – Zygmunt Smalcerz.
Do Dzierżoniowa ekipa podlaska wyjechała w sobotę o godz. 9,30 . Opiekunem młodych zawodników był nauczyciel w-f Romuald Waszkiewicz, który wprowadzał Emila w arkany wiedzy olimpijskiej.
Zawodnicy z Podlasia w kategorii szkół gimnazjalnych okazali się prawdziwą rewelacją konkursu.. Mimo niskiej punktacji w półfinale (w rankingu finałowej szóstki plasowali się na 5-6 miejscu), prowadzili po pierwszej części pisemnej, by ostatecznie ulec ekipie kujawsko-pomorską (w rankingu 3. miejsce), ale oparli się atakom drużyny z Opola (4 m. w rankingu). Całkowicie zawiedli faworyci z Mazowsza i Podkarpacia, bezkonkurencyjni podczas konkursu półfinałowego w Białymstoku.

Wyniki szkoły gimnazjalnych:

1.Kujawsko-pomorskie (Jacek Bandoch, Krzysztof Kuciński, Witold Pekowski) - 55 pkt.
2.Podlaskie (Emil Antipow, Krzysztof Naliwajko, Adam Łapiński) - 52,
3.Opolskie (Aleksander Kuliński, Konrad Rekucki, Miłosz Komornicki) - 51.

W kategorii otwartej zwyciężyła drużyna z Opola przed ekipą Podlasia, która w czasie odpowiedzi ustnych minęła zdecydowanie wyprzedzającą ich drużynę ze Śląska.

Więcej o teleturnieju jest na stronie http://www.olimppol.webpark.pl/ol4.html
 

R. Pater

Gratulujemy


Podczas turnieju


Uczniowie z Hajnówki z opiekunem Romualdem Waszkiewiczem

Zobacz też poprzednie wiadomości >>


Urząd Miasta Hajnówka  17-200 Hajnówka ul. Zina 1
tel. 0 prefix 85 6822180, 6826444